Dolny Śląsk: wszystkie szpitale podpisały umowy z NFZ

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2015 09:05

W poniedziałek (14 grudnia) wszystkie dolnośląskie szpitale, w tym 26 powiatowych, podpisały umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na pierwsze półrocze 2016 roku.

Dolny Śląsk: wszystkie szpitale podpisały umowy z NFZ
Dolny Śląsk: wszystkie szpitale podpisały umowy z NFZ. Fot. Archiwum

Pacjenci, których czeka leczenie szpitalne po nowym roku, mogą spać spokojnie. We wrocławskim oddziale NFZ wszystkie dolnośląskie szpitale, w tym 26 powiatowych, podpisały umowy. Dotyczą one warunków finansowych w pierwszym półroczu 2016 roku.

Jak przypomina Joanna Mierzwińska, rzeczniczka NFZ we Wrocławiu szpitale mają podpisane z NFZ  wieloletnie umowy, które kończą się 30 czerwca 2016 roku.

Nowych umów nie podpisali jeszcze lekarze rodzinni, którzy w przyszłym tygodniu mają się spotkać z ministrem zdrowia. Na podpisanie kontraktów na 2016 rok mają czas do końca grudnia.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Przypomnijmy, że Związek Powiatów Polskich rozważał niedawno podjęcie decyzji o ogólnopolskiej akcji protestacyjnej szpitali powiatowych i niepodpisywaniu kontraktów szpitalnych. Np. Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego wskazywał, że propozycje finansowe NFZ "dalece odbiegają nie tyle nawet od oczekiwań, co od możliwości zmieszczenia się w tych środkach przez podmioty szpitalne w powiatach".

Czytaj: ZPP: na początku grudnia może zapaść decyzja o akcji protestacyjnej szpitali powiatowych

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum