Dolny Śląsk: pracownicy inspekcji sanitarnej będą strajkować?

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2015 10:06

Z powodu pogarszającej się od kilku lat sytuacji pracowników inspekcji sanitarnej na Dolnym Śląsku podjęto działania protestacyjne - poinformowała Federacja Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Dolny Śląsk: pracownicy inspekcji sanitarnej będą strajkować?

Pod koniec marca, w wyniku porozumienia Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej z NSZZ Solidarność powstał Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Inspekcji Sanitarnej woj. dolnośląskiego, w skład którego weszli przedstawiciele Międzyregionalnej Sekcji NSZZ Pracowników Stacji Sanitarno- Epidemiologicznych woj. Dolnośląskiego, Międzyzakładowego NSZZ Pracowników Ochrony Zdrowia przy WSSE we Wrocławiu oraz Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników inspekcji sanitarnej Ziemi Legnickiej.

Powołany Komitet skupił działające organizacje związkowe na Dolnym Śląsku i skierował żądanie o wzrost wynagrodzeń co najmniej o 20 % z wyrównaniem od stycznia.

Jednocześnie w stacjach sanitarnych na terenie Dolnego Śląska np. WSSE we Wrocławiu, PSSE w Legnicy, PSSE w Zgorzelcu, PSSE w Jaworze i wielu innych wszczynane są spory zbiorowe z pracodawcami. Tendencja wstępowania w spory zbiorowe jest rozwojowa, organizacje związkowe działające w Stacjach porozumiewają się i żądania ich są takie same jak ustalone przez Komitet.

Jak informuje Urszula Michalska, przewodnicząca FZZPOZIPS, brak spełnienia żądań wzrostu wynagrodzeń wprowadzi pogotowie strajkowe oraz inne przewidziane prawem działania protestacyjne ze strajkiem włącznie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum