×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dolny Śląsk: niepewny los szpitali w Górze i Środzie Śląskiej

Autor: Polskie Radio Wrocław/Rynek Zdrowia30 listopada 2015 10:37

Spółka zarządzająca szpitalami powiatowymi w Środzie Śląskiej i Górze Śląskiej znalazła się w stanie upadłości. Obie placówki jeszcze działają, ale w bardzo okrojonym zakresie.

Dolny Śląsk: niepewny los szpitali w Górze i Środzie Śląskiej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kilka lat od przejęcia ich przez prywatną spółkę PCZ zostały tam już tylko oddziały pediatryczne i przychodnie. Do tego oba starostwa nie dostały obiecanych pieniędzy - informuje Polskie Radio Wrocław.

Powiat górowski miał otrzymać za szpital 5 mln zł - cała kwota została jednak rozłożona na 8 rat. Ostatnia wpłata nastąpiła rok temu. Starostwo utrzymuje, że  spółka PCZ SA miała zapłacić jeszcze 3 miliony 750 tysięcy, ale upadła i powiat znalazł się na długiej liście wielu innych wierzycieli. Podobnie jak lecznica w Środzie Śląskiej, która została przejęta przez tę samą firmę.

W średzkim szpitalu działa już tylko jeden z sześciu oddziałów, a firma wystąpiła o zgodę na prowadzenie na jednym z pięter komercyjnego zakładu opieki dla osób starszych.

Starosta Sebastian Burdzy tłumaczy, że będąca w upadłości spółka PCZ SA, która kilka lat temu przejęła tamtejszy szpital, nie prowadzi działalności, do której się zobowiązała. Dodaje, że od wielu miesięcy nie ma z kim rozmawiać:

Nikt ze spółki nie komentuje sprawy, jej prezes nie odbiera telefonów.

Więcej: www.prw.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze