Dolnośląskie: szpitale toną w długach. Czy otrzymają pomoc w postaci "tarczy"?

Autor: TVP/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2020 13:50

500 mln zł - tyle wynosi zadłużenie dolnośląskich szpitali wojewódzkich. Długi rosną od kilku lat, a pandemia jeszcze bardziej pogłębiła ten kryzys.

Dolnośląskie: szpitale toną w długach. Czy otrzymają pomoc w postaci "tarczy"?
Dolnośląscy radni wskazują, że szpitalom potrzebna jest teraz taka sama pomoc, jaką otrzymali przedsiębiorcy Fot. Shutterstock

Jeszcze w 2015 r. łączna suma długów tych szpitali wynosiła blisko 350 mln zł, w 2019 było to już prawie 490 mln. Rekordowo zapowiada się rok 2020, bo już teraz wiele tych lecznic znacznie przekracza ubiegłoroczne deficyty. Dużo pieniędzy pochłania zakup maseczek, płynów czy rękawic - informuje tvp.pl

Najgorzej wygląda sytuacja w placówkach  w Legnicy,  Jeleniej Górze i Wałbrzychu, ale źle jest w niemal wszystkich szpitalach w regionie. W ciągu zaledwie czterech lat długi niektórych z nich wzrosły o 100 proc.

Dolnośląscy radni  wskazują, że szpitalom potrzebna jest teraz taka sama pomoc, jaką otrzymali przedsiębiorcy w postaci tzw. tarczy antykryzysowej lub umorzenie długów z czasów pandemii. Inaczej  można się spodziewać, że w listopadzie lub grudniu do drzwi dolnośląskich szpitali zapukają komornicy.

Więcej: tvp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum