Dolnośląskie: na izbach przyjęć i SOR-ach wprowadzono nowe procedury

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2020 19:05

Wydzielenie stref na izbach przyjęć i w szpitalnych oddziałach ratunkowych dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem oraz regularne badanie temperatury ciała pracowników szpitali - to nowe procedury wprowadzone przez wojewodę dolnośląskiego.

Dolnośląskie: na izbach przyjęć i SOR-ach wprowadzono nowe procedury
Wojewoda zobowiązał do wprowadzenia obowiązku regularnych badań temperatury ciała u pracowników szpitali, w szczególności w momencie wejścia na ich teren. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W przesłanym w czwartek (9 kwietnia) komunikacie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego podkreślono, że wprowadzone procedury mają na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

W wydanym poleceniu wojewoda zobowiązał dolnośląskie szpitale samorządowe i państwowe do wprowadzenia obowiązku regularnych badań temperatury ciała u pracowników szpitali, w szczególności w momencie wejścia na ich teren.

Wojewoda polecił też zorganizowanie pracy izb przyjęć i szpitalnych oddziałów ratunkowych w taki sposób, aby umożliwić bezpieczną segregację i separację osób z objawami choroby COVID-19 od innych osób przebywających na izbach przyjęć lub SOR-ach.

"Realizacja tego polecenia powinna być związana z równoczesnym wykorzystaniem namiotów udostępnionych przez Państwową Straż Pożarną lub innych dostępnych środków technicznych" - podano w komunikacie.

Jak poinformowano, takie namioty rozstawione zostały już w pobliżu szpitali we Wrocławiu, w Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Legnicy, Bolesławcu, Ząbkowicach Śląskich, Głogowie, Lubaniu, Miliczu, Zgorzelcu oraz przy Pogotowiu Ratunkowym w Jeleniej Górze.

"Kolejne namioty będą sukcesywnie rozstawiane adekwatnie do potrzeb placówek medycznych" - dodano.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum