PAP/Rynek Zdrowia | 07-01-2015 12:34

Dolnośląskie: lekarze POZ otworzyli gabinety

Wszystkie placówki podstawowej opieki zdrowotnej w województwie dolnośląskim są czynne - poinformowała w środę (7 stycznia) Agata Sławin, wiceprezes dolnośląskiego oddziału Kolegium Lekarzy Rodzinnych oraz wiceszefowa Porozumienia Zielonogórskiego.

Fot. Archiwum

Jak powiedziała Sławian, większość placówek POZ w regionie rozpoczęła pracę wcześnie rano, ale niektóre gabinety były otwierane z lekkim opóźnieniem. - Jechaliśmy autokarem do Warszawy, aby poprzeć naszych negocjatorów. Gdy doszło do porozumienia, zawróciliśmy, ale nie wszyscy z nas zdążyli otworzyć gabinety punktualnie o godz. 8, jednak do godz. 11 na pewno wszystkie będą już działać - podkreśliła Sławin.

- Bardzo nam zależy, by dziś przyjąć i zaopatrzyć wszystkich pacjentów, którzy zgłoszą się do naszych placówek - dodała Sławin.

Jeszcze w poniedziałek umów z NFZ nie podpisały 164 placówki POZ ze wszystkich 496 w regionie dolnośląskim. Najtrudniejsza sytuacja była w powiatach kamiennogórskim, dzierżoniowskim oraz ząbkowickim. W tym ostatnim umowy miały tylko trzy placówki POZ. We Wrocławiu bez umów było 60 gabinetów i przychodni.