×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dolnośląskie: już ponad 200 rezydentów wypowiedziało klauzulę opt-out

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia04 grudnia 2017 11:08

Dolnośląskie placówki ochrony zdrowia wkrótce będą miały poważny problem z obsadzeniem grafiku dyżurów lekarskich. Rośnie liczba rezydentów, którzy nie godzą się na czas pracy dłuższy niż 48 godzin tygodniowo.

Dolnośląskie: już ponad 200 rezydentów wypowiedziało klauzulę opt-out
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do 1 grudnia umowy opt-out wypowiedziało w Dolnośląskiem 215 rezydentów. Podpisanie klauzuli jest dobrowolne, ale jej niepodpisanie jest "źle widziane" przez dyrektorów szpitali - informuje Gazeta Wrocławska.

Większość wypowiedziała opt-out w listopadzie, co oznacza, że skrócony czas pracy obowiązuje ich od 1 stycznia. Jednak są i tacy, którzy krócej pracują już od 1 grudnia, bo klauzulę opt-out wypowiedzieli jeszcze w październiku.

I tak np. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu opt-out wypowiedziało 52 rezydentów - wszyscy z neonatologii, anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii, urologii oraz 9 z 12 rezydentów na kardiologii.

Tylko do końca grudnia opt-out mają podpisane wszyscy (czyli dwaj) rezydenci z ortopedii. Szpital przyznaje, że grafiki „nie dopinają” się praktycznie na wszystkich oddziałach. Opcją jest jeden dyżurujący lekarz na dwa lub trzy oddziały. Nie wiadomo też, kto będzie pracował na oddziale ratunkowym - dotychczas byli to rezydenci z oddziałów lecznicy.

Więcej: www.gazetawrocławska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze