Dolnośląskie: NFZ otrzymał dodatkowe 7,5 mln zł na operacje zaćmy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2017 16:14

Dodatkowe 7,5 mln zł na operacje zaćmy otrzymał dolnośląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Pieniądze zostaną przeznaczone na zabiegi pacjentów w pilnych przypadkach - poinformowała rzeczniczka oddziału NFZ.

Dolnośląskie: NFZ otrzymał dodatkowe 7,5 mln zł na operacje zaćmy
Na Dolnym Śląsku pacjenci w stanie stabilnym są obecnie zapisywani na zabieg w roku 2020. Fot. archiwum

Rzecznik dolnośląskiego oddziału NFZ Joanna Mierzwińska poinformowała w poniedziałek PAP, że z kwoty ponad 57 mln zł, którą na dodatkowe operacje zaćmy rozdzieliła centrala NFZ, dolnośląski oddział otrzymał 7,5 mln zł. Więcej otrzymało jedynie woj. śląskie - 8,7 mln zł.

- Wśród 70 tys. pacjentów czekających na zabieg w naszym regionie jest około 4 tys. tzw. przypadków pilnych. Liczymy, że za tę przyznaną dodatkowo kwotę uda się zoperować wszystkich pacjentów pilnych - powiedziała Mierzwińska.

Dodała, że w regionie NFZ ma podpisane umowy na to świadczenie z 21 placówkami i już trwają rozmowy o podpisaniu aneksów do nich, by pieniądze mogły być wykorzystane od 1 marca.

Pacjenci w stanie stabilnym są obecnie zapisywani na zabieg na rok 2020. Część pacjentów wyjeżdża na operację do Czech, ale NFZ nie refunduje wszystkich kosztów związanych z takim wyjazdem. Pacjent musi dopłacić kilkaset złotych

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum