Dolnośląski NFZ: te szpitale zaopiekują się chorymi na EB
Jak podaje NFZ, pięć szpitali w województwie dolnośląskim zaopiekuje się chorymi na pęcherzowe oddzielanie naskórka (EB).

To dwa szpitale we Wrocławiu: Uniwersytecki Szpital Kliniczny oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, a ponadto Milickie Centrum Medyczne w Miliczu, Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłodzku.
- Szpitale, które podpisały umowę na Dolnym Śląsku, znajdują się najbliżej miejsca zamieszkania pacjenta chorego na EB - podkreśla Łukasz Sendecki pełniący obowiązki dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Chorzy w ramach opieki otrzymają bezpłatnie specjalistyczne opatrunki, bandaże oraz odżywki i preparaty dezynfekcyjne konieczne do leczenia.
W województwie dolnośląskim na pęcherzowe oddzielanie naskórka choruje osiem osób, w tym pięcioro dzieci.
Więcej: nfz-wroclaw.pl
ZOBACZ KOMENTARZE (0)