Dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej dla szpitala i pomocy osobom z autyzmem

Autor: Słowo Podlasia/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2018 10:09

Stowarzyszenie Wspólny Świat pomagające młodzieży i dzieciom autystycznym i z pokrewnymi zaburzeniami otrzyma pieniądze na kolejny etap budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

Dofinansowanie pochodzi z Programu Współpracy Transgranicznej "Polska - Białoruś -Ukraina" Fot. Archiwum

Dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej "Polska - Białoruś -Ukraina" otrzyma też Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Z puli 143 projektów na pieniądze może liczyć 17 - informuje Słowo Podlasia.

Projekt stowarzyszenia Wspólny Świat pod nazwą "Rozwój współpracy transgranicznej w zakresie pomocy osobom z autyzmem na pograniczu polsko-białoruskim” znalazł się na szóstej pozycji i otrzyma 1,9 mln euro. Zostanie w ten sposób sfinansowany kolejny etap budowy kompleksowego Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, w partnerstwie z Brzeskim Szpitalem Obwodowym w Brześciu jest z kolei inicjatorem projektu pod nazwą "Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego w polsko-białoruskiej strefie nadgranicznej". Wartość dofinansowania wyniesie 1,8 mln euro.

Więcej: www.slowopodlasia.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum