×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dobre perspektywy dla inwestorów z branży medycznej

Autor: Parkiet/Rynek Zdrowia26 maja 2011 11:25

Giełdowe spółki z branży medycznej będą rozbudowywać swoje szpitale i sieci placówek. Inwestycyjne plany mają: Enel-Med, Polmed, Grupa Swissmed, EMC Instytut Medyczny. Co prawda ich obecna sytuacja mogłaby być lepsza, ale rynkowe perspektywy są obiecujące.

Dobre perspektywy dla inwestorów z branży medycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Parkiet.com podaje, że wydatki na prywatną ochronę zdrowia będą rosnąć szybciej niż cała gospodarka. Według ostatnich szacunków agencji PMR wartość prywatnej opieki zdrowotnej w 2010 r. wzrosła o7 proc., do około 30 mld zł. W tym roku wzrost ma być większy.

Portal przytacza opinię jednego z analityków, który uważa, że rynek prywatnych usług medycznych jest bardzo perspektywiczny. Szacuje, że wartość usług abonamentowych, która w minionym roku wyniosła około 2 mld zł, przez kolejne lata będzie się zwiększała o co najmniej kilkanaście procent.

Zdaniem Macieja Kabata, analityka Amerbrokers, podobnie wygląda sytuacja w przypadku świadczeń realizowanych w ramach ubezpieczeń zdrowotnych. Ten segment wyceniany w zeszłym roku na około 1 mld zł w 2012 r. niemal się podwoi. To oznacza, że firmy świadczące usługi medyczne muszą inwestować w rozbudowę sieci centrów medycznych.

Więcej: www.parkiet.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze