×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Do 31 stycznia NFZ domaga się zwrotu pieniędzy. Chodzi o korektę w ramach umów POZ/KAOS

Autor: KK • Źródło: NFZ we Wrocławiu30 stycznia 2023 08:00

Oddział NFZ we Wrocławiu domaga się zwrotu nienależnie przekazanych pieniędzy. Chodzi o - jak informuje Fundusz -  korektę w ramach umów POZ/KAOS za okres od października do grudnia 2022 roku w zakresie analizy bazy podopiecznych podstawowej opieki zdrowotnej i kompleksowej ambulatoryjnej opieki specjalistycznej pod względem zgonów.

Do 31 stycznia NFZ domaga się zwrotu pieniędzy. Chodzi o korektę w ramach umów POZ/KAOS
NFZ domaga się zwrotu pieniędzy. Chodzi o korektę w ramach umów POZ/KAOS Fot. AdobeStock

 

NFZ domaga się zwrotu pieniędzy z POZ i AOS

- Informujemy, że w wyniku przeprowadzonej weryfikacji przedstawionych do rozliczeń list świadczeniobiorców zaliczonych do zapłaty za okres od października do grudnia 2022 roku w ramach realizowanej umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)/kompleksowej ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (KAOS) stwierdzono świadczeniobiorców wskazanych do zapłaty, a po weryfikacji z bazą zgonów oznaczonych statusem 1037 deklaracja odrzucona – zgon - przekazał Oddział NFZ we Wrocławiu.


Wobec powyższego DOW NFZ wzywa placówki do:

  • dokonania importu plików Z_WDP oraz R_UMX za wskazane miesiące rozliczeniowe,
  • zwrotu nienależnie przekazanych środków finansowych wraz z fakturą/rachunkiem korektą na konto BGK O. we Wrocławiu 49113010330018796937200001 w terminie do 31 stycznia 2023 roku.

- Korekty należy wykonać dla każdego wymaganego okresu sprawozdawczego, tworząc odrębne dokumenty rozliczeniowe. W przypadku niezachowania wyżej określonego terminu, dokonamy potrącenia nienależnie przekazanych środków z należności przysługującej świadczeniodawcy - czytamy w komunikacie. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze