Długie kolejki do kardiologa i neurologa w rejonie Tarnowa i Bochni

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2013 09:49

Mieszkańcy powiatów brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego powinni zwracać szczególną uwagę na stan serc. W najbardziej obleganych poradniach dawnego woj. tarnowskiego na wizytę u kardiologa trzeba czekać od 80 do 200 dni.

Długie kolejki do kardiologa i neurologa w rejonie Tarnowa i Bochni

Kolejka do neurologa w najgorszym przypadku sięga aż 241 dni - informuje Dziennik Polski. Problem jest tym poważniejszy, że choroby układu krążenia i naczyń mózgowych są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w tym regionie. Tak wynika z "Atlasu umieralności ludności Polski w latach 2008-10", wydanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Niestety, dostęp do kardiologów dla pacjentów w stabilnym stanie jest bardzo utrudniony. Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia, pacjenci na wizytę w poradni muszą czekać m.in.: 77 dni w tarnowskim "Szczekliku", 113 dni w szpitalu w Brzesku, 204 dni w tarnowskim Zespole Przychodni Specjalistycznych czy aż 229 dni w przypadku szpitala powiatowego w Bochni.

Do neurologicznych poradni specjalistycznych w Centrum Zdrowia Tuchów trzeba czekać ok. 94 dni, w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie 70 dni, a w ZPS nawet 241 dni.

Więcej:www.dziennikpolski24.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum