Dlaczego Polacy płacą za leczenie?

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2013 13:33

Proces komercjalizacji ochrony zdrowia dokonuje się i bez ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych - wynika z danych zebranych przez Dziennik Gazetę Prawną.

Dlaczego Polacy płacą za leczenie?

Jak informuje DGP, już ponad 2 mln Polaków wykupiło abonamenty oraz ubezpieczenia i liczba ta stale rośnie. Ubezpieczeniem zdrowotnym (poza NFZ) w 2012 r. dysponowało 754 tys. osób - o 20 tys. więcej niż rok wcześniej. Polacy wydali na ten cel w 2012 r. 363 mln zł, czyli o 70 mln zł więcej niż w 2011 r.

Polacy najczęściej sięgają po polisy grupowe oraz pakiety kupowane przez pracodawców, ale rośnie też popularność indywidualnych abonamentów medycznych. Z przeprowadzonej przez DGP sondy wynika, że w tym półroczu ich liczba wzrosła średnio o 10 proc.

Jeżeli chodzi o wizyty płatne, to gdy porównujemy pierwsze miesiące 2013 r. i analogiczny okres 2012 r., najbardziej widać wzrost liczby usług w zakresie świadczeń pediatrycznych.

Z jakich powodów decydujemy się na płacenie za usługi medyczne? Jak się okazuje, nie zawsze chodzi o kolejki w publicznej ochronie zdrowia, ale - coraz częściej - o jakość kontaktu z lekarzem.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum