Dlaczego Niedzielski nie pojawił się na spotkaniu z medykami? Minister odpowiada

Autor: oprac. PG • Źródło: Rynek Zdrowia21 września 2021 14:31

Zaproszenie, które wczoraj wystosowaliśmy rano mówiło o dniu wczorajszym. Jest osoba do prowadzenia rozmów, pan minister Piotr Bromber, który właśnie w tej chwili prawdopodobnie już zasiada do rozmów - powiedział Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski jest dziś w Sanoku. Foto: PAP/Zofia Bichniewicz
  • Minister zdrowia Adam Niedzielski o udział w rozmowach z medykami został zapytany podczas wizyty w Sanoku
  • Minister uczestniczył w otwarciu Centrum Symulacji Medycznej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka 
  • Na godz. 14.00 zostało zaplanowane spotkanie medyków z Komitetu Protestacyjno- Strajkowego, którzy od 11 września protestują w Białym Miasteczku w Warszawie

Minister mówił, że był gotowy do spotkania wczoraj, dziś musiał być w Sanoku. - Miałem tutaj zobowiązanie wobec bardzo ważnego elementu jakim jest kształcenie kadr medycznych, ale dzisiaj wieczorem wracam do Warszawy . Jeżeli te rozmowy będą trwały to na pewno będę kontaktował się z panem ministrem Bromberem, żeby wiedzieć na jakim jesteśmy etapie - podkreślił minister.

Protest medyków i Białe Miasteczko. "Nie byłem"

Rano wiceminister Bromber pytany był o spotkanie i zarzuty, że szef resortu zdrowia był "człowiekiem monologu a nie dialogu" - przychodził, mówił i wychodził.

- Na przestrzeni lat współpracy z panem ministrem Niedzielskim uważam, że to jest osoba która potrafi prowadzić dialog, jest mocno wyrozumiały, otwarty na argumenty. Moją funkcją jest wsparcie pana ministra w tych działaniach - skomentował.

Wiceminister wciąż nie zawitał do Białego Miasteczka, jednak odbyły się rozmowy telefoniczne. Do spotkania resortu z medykami ma dojść dzisiaj.

- To z jednej strony jest efekt tych rozmów, sytuacji, z którą się musimy zmierzyć, i też postawy, odpowiedzialności tej drugiej strony i woli przede wszystkim. Pan minister wczoraj ponowił zaproszenie dla komitetu protestacyjnego, ja sformalizowałem i wysłałem to pismo. Od zawsze byliśmy otwarci na dialog, pan minister wielokrotnie podkreślał, że zaprasza - skomentował Bromber.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum