Dietetycy znikną ze szpitali?

Autor: naszdziennik.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2011 19:05

- Jeśli brakuje pieniędzy i szpital zwalnia pracowników, na pierwszy ogień idą dietetycy - mówi Naszemu Dziennikowi dr Magdalena Białkowska z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.

Dietetycy znikną ze szpitali?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przypomnijmy, że z powodu zadłużenia Centrum Zdrowia Dziecka (160 mln zł) pracę straciło tam 12 z 18 dietetyków pracujących na oddziałach. Sześciu pozostałych stworzy zespół specjalistów dostępnych na wezwanie lub przez telefon.

Mimo istotnej roli dietetyka w procesie leczenia, coraz mniej placówek ochrony zdrowia, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, dostrzega potrzebę włączenia działań dietetyka do terapii. Rośnie natomiast liczba chętnych do kształcenia w tym kierunku.

- To zawód z dużymi perspektywami, choć można przypuszczać, że dietetycy, którzy kształcą się obecnie, znajdą raczej pracę w poradniach dietetycznych, niż w szpitalach - mówi portalowi rynekzdrowia.pl dr Bożena Regulska-Ilow, kierownik Zakładu Dietetyki Akademii Medycznej we Wrocławiu, w której w 2009 roku uruchomiono kierunek dietetyka w trybie 3-letnich studiów stacjonarnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum