×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dentyści apelują do NFZ o urealnienie wycen. Chcą wsparcia rad lekarskich

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia12 lutego 2020 10:51

Co rusz sugeruje się nam, że kontrakt stomatologiczny nie musi być rentowny, bo ściąga do lekarza dentysty prywatnych pacjentów. Nie może być tak, że dentystom można nie zapłacić, bo i tak sobie dorobią - mówi dr Andrzej Cisło, wiceprezes NRL i przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL.

Dentyści apelują do NFZ o urealnienie wycen. Chcą wsparcia rad lekarskich
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Według wiceszefa NRL skutek niskich wycen jest taki, że lekarze ortodonci już dziś wypowiadają umowy, a lekarze z gabinetów ogólnodentystycznych zamierzają dotrwać do końca pięcioletnich umów i nie przystępować do kolejnego konkursu.

Komisja Stomatologiczna apeluje do okręgowych rad lekarskich o wsparcie dentystów we wnioskowaniu do NFZ o podwyższenie wyceny świadczeń.

Jak pisze "Rzeczpospolita", wypełnienie zęba NFZ wycenia na 39 zł, tymczasem prywatnie stawki zaczynają się od 100 zł i - jak twierdzą dentyści - dopiero przy takiej wycenie opłaca się leczyć zęby.

Z danych NFZ wynika, kontrakt na leczenie ze środków publicznych co roku podpisuje coraz mniej dentystów. W 2018 r. zawarło go 7121 stomatologów, o 730 mniej niż rok wcześniej.

Więcej: rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze