Decyzja o finansowaniu budowy pogotowia w Szczecinie w rękach ministra finansów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2020 19:18

Ostateczną decyzję co do zapewnienia finansowania budowy siedziby pogotowia w Szczecinie z rezerwy celowej budżetu państwa podejmuje minister finansów - poinformowały w czwartek (5 marca) służby prasowe ministerstwa funduszy i polityki regionalnej.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Fot. wzp.pl/biuro-prasowe

- Marszałek województwa zachodniopomorskiego przesłał do ministerstwa funduszy i polityki regionalnej pismo z propozycją nowego montażu finansowego dotyczącego budowy siedziby pogotowia ratunkowego w Szczecinie - poinformował Stanisław Krakowski z ministerstwa funduszy i polityki regionalnej.

- Propozycja ta jest zgodna z sugestią przedstawioną marszałkowi przez ministra funduszy i polityki regionalnej, w odpowiedzi na jego pierwsze pismo w sprawie dofinansowania tej budowy. Dlatego z punktu widzenia ministerstwa funduszy zaproponowany montaż finansowy jest akceptowalny i taka odpowiedź jest przygotowywana na pismo marszałka - dodał Krakowski.

Jak zastrzegł jednak, ostateczną decyzję co do zapewnienia finansowania z rezerwy celowej budżetu państwa podejmuje minister finansów. - Zgodnie z procedurą ubiegania się o środki rezerwy celowej, wniosek do ministerstwa funduszy o zapewnienie funduszy na prośbę marszałka województwa powinien przesłać wojewoda. Następnie wniosek jest opiniowany przez ministra właściwego ds. rozwoju regionalnego i ta opinia, wraz z wnioskiem wojewody trafia do ministerstwa finansów - podkreśla.

- Informowanie o uzyskaniu dofinansowania przed zakończeniem tej procedury jest przedwczesne - zaznaczył Krakowski. Jak dodał, "tym bardziej w sytuacji kiedy w ogóle nie została ona uruchomiona".

Według niego, w artykule w szczecińskiej Gazecie Wyborczej "Pomysł marszałka Geblewicza wypalił. Ministerstwo dorzuci do budowy stacji pogotowia ratunkowego w Szczecinie", są nieścisłości. - Takie stwierdzenia, jak: "Ministerstwo dorzuci do budowy stacji pogotowia ratunkowego w Szczecinie", czy "Nowa stacja pogotowia ratunkowego na Turzynie jednak powstanie", na obecnym etapie nie znajdują potwierdzenia w podjętych decyzjach - podkreśla Krakowski. 

Kacper Reszczyński

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum