Darłowo: nowy aparat RTG w przychodni nie działa, powodem jest brak kadry

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2019 12:50

Od kilku dni pracownia rentgenowska w przychodni w Darłowie jest nieczynna. Nowy sprzęt zakupiony do RTG jest, ale rentgen niestety zamknięty i pacjenci muszą jeździć na zdjęcia do Sławna. Powodem tego jest brak osoby, która mogłaby obsługiwać rentgen.

Darłowo: nowy aparat RTG w przychodni nie działa, powodem jest brak kadry
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Aparat RTG trafił do darłowskiej przychodni w lutym 2019 r. Został zakupiony za kwotę ponad 300 tys. zł przez Starostwo Powiatowe w Sławnie. Remontu pomieszczenia, gdzie umieszczono aparat dokonała gmina Darłowo. Sprawę braku obsługi aparatu RTG nagłośnili niedawno radni Rady Miejskiej w Darłowie - Bożena Magier i Paweł Breszka.

W odpowiedzi na apel radnych Szpital Powiatowy w Sławnie wyjaśnił, że powodem zamknięcia pracowni jest brak specjalistycznej kadry do obsługi aparatu rentgenowskiego - podaje serwis naszemiasto.pl.

Pracownik, który był zatrudniony złożył wypowiedzenie. Obecnie szpital ma problem ze znalezieniem nowej obsługi. Dyrekcja swoją uwagę skupia także na Sławnie, gdzie również był problem z aparatem RTG, ale udało się opanować sytuację. Dyrekcja zapewnia, że najprawdopodobniej od września darłowski RTG zostanie na stałe uruchomiony.

Szpital rozważa też zapewnienie pacjentom z Darłowa możliwości transportu do pracowni rentgenowskiej w Sławnie. Każdy z pacjentów, który będzie miał skierowanie od lekarza prawdopodobnie nie zapłaci za dojazd.

Więcej: darlowo.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze