Dariusz Jorg nie będzie startował w konkursie na dyrektora szpitali w Czeladzi i Będzinie?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2017 14:46

Dariusz Jorg, któremu prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne, nie będzie startował w konkursie na nowego dyrektora połączonych szpitali w Będzinie i Czeladzi - poinformowało starostwo będzińskie.

Dariusz Jorg nie będzie startował w konkursie na dyrektora szpitali w Czeladzi i Będzinie?
Dariusz Jorg zapewnia, że nie wystartuje w konkursie Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Zarząd powiatu będzińskiego powołał Dariusza Jorga na pełnomocnika starosty do spraw służby zdrowia. Wiadomość wywołała zdumienie, bo dwa miesiące temu Jorg stracił posadę dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Prokuratura zarzuciła mu przyjęcie łapówki i działanie na niekorzyść szpitala, którym kierował. Pracownicy UCK skarżyli się ponadto na mobbing i zmuszanie do poświadczania nieprawdy - informuje Gazeta Wyborcza.

Jednak starosta Arkadiusz Watoła z PiS stwierdził w rozmowie z Gazetą, że wystarczyło mu dostarczenie przez Jorga zaświadczenia o niekaralności.

Równocześnie zarząd powiatu powierzył obowiązki dyrektora szpitali Jolancie Sikorze-Kałużny, która w UCK była zastępczynią Jorga. Było to zaskoczenie, bo zaledwie dwa dni wcześniej zarząd powołał na p.o. dyrektora dr. Wojciecha Mizerę.

W styczniu ogłoszono nowy konkurs. Od kandydatów nie wymaga się już jednak, by nie mieli żadnej sprawy karnej. Zapis o tym został usunięty, bowiem nie jest wymagany przepisami prawa, co umożliwia Jorgowi start w konkursie. On sam zapewnia, że nie będzie brał w nim udziału.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum