Dąbrowa Tarnowska: dyrektor szpitala odchodzi po konflikcie z pielęgniarkami

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2014 10:31

Rezygnacji Teresy Kopczyńskiej od kilkunastu miesięcy domagali się pracownicy szpitala. Na nowego dyrektora czekają żądania płacowe personelu oraz długi.

Rezygnację z funkcji dyrektora szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej Teresa Kopczyńska złożyła jesienią zeszłego roku. Wtedy, na wyraźną prośbę starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, decyzję odłożyła.Teraz woświadczeniu skierowanym do Zarządu Powiatu napisała, że ostatecznie i nieodwołalnie z funkcji rezygnuje.

„Nie jestem w stanie kontynuować swojej pracy na stanowisku dyrektora placówki. Wynik finansowy szpitala w dalszym ciągu nie jest satysfakcjonujący. Nie jestem także w stanie spełnić żądań finansowych załogi szpitala” - napisała w rezygnacji przytaczanej przez Dziennik Polski.

Przez kilkanaście ostatnich miesięcy dyr. Kopczyńska była w sporze zbiorowym z pielęgniarkami zrzeszonymi w Związku Zawodowym Pielęgniarek i Położnych. Domagały się one poprawy warunków pracy oraz 800 zł podwyżki. Uważa, że pielęgniarki w szpitalu zarabiają rażąco mało, ale w trosce o kondycję całej placówki nie mogła spełnić ich żądań.

Zarząd powiatu rezygnację dyrektorki przyjął. Obecnie jej obowiązki pełni zastępca Łukasz Węgrzyn. Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora. Nowy szef szpitala nie będzie miał łatwego zadania. Poza starymi długami czeka na niego niewystarczający kontrakt z NFZ, już teraz oznaczający nadwykonania, które będą kosztowały szpital 1,3 mln zł.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum