×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dąbrowa Górnicza: związkowcy do prokuratury na dyrektora szpitala

Autor: Onet.pl, KR/Rynek Zdrowia19 grudnia 2013 13:58Aktualizacja: 19 grudnia 2013 14:21

Związkowcy ze Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej złożyli zawiadomienie do prokuratury na dyrektora szpitala. Zarzucają mu m.in. niegospodarność.

Dąbrowa Górnicza: związkowcy do prokuratury na dyrektora szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak podaje onet.pl, w zawiadomieniu przesłanym do Prokuratury Okręgowej w Katowicach związkowcy piszą, że dyrektor nadużywa udzielonych mu uprawnień i nie dopełnia obowiązków ciążących na nim - działając tym samym na szkodę szpitala.

Związkowcy sporządzili także dokument: "Informacja dotycząca Jednoosobowego Zarządzania Szpitalem Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza", z którym zapoznali władze miasta.

W zawiadomieniu do prokuratury związakowcy wskazują, że do najbardziej rażących zaniedbań ze strony dyrekcji miało dojść w sprawach dotyczących organizowania i prowadzenia inwestycji - Zagłębiowskie Centrum Onkologii. Dotyczą one m.in. wyboru kancelarii prawnej odpowiedzialnej za nadzór prawny nad procedurami dotyczącymi wyboru ofert oraz zakupu sprzętu.

Więcej: www.onet.pl

Bartosz Matylewicz, rzecznik Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, informuje portal rynekzdrowia.pl, że informacje o uwagach jednego ze związków zawodowych dotyczących dyrektora szpitala dotarły do urzędu w pierwszej połowie listopada br.

- W odpowiedzi prezydent powołał zespół, który od 20 listopada prowadzi w szpitalu im. Sz. Starkiewicza kontrolę m.in. z zakresu zarządzania i wydatków. Wyniki kontroli powinny być znane pod koniec stycznia 2014 r. Dopiero po zapoznaniu się z nimi podejmowane będą ewentualne dalsze decyzje w tej sprawie - zaznacza Bartosz Matylewicz.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze