Dąbrowa Górnicza: szpital zawiesza oddział wewnętrzny i częściowo SOR

Autor: twojezaglebie. pl/Rynek Zdrowia • • 30 stycznia 2016 11:28

Od 1 lutego dąbrowski Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza zwiesza działalność oddziału wewnętrznego oraz częściowo szpitalnego oddziału ratunkowego. Powód? Brak obsady lekarskiej.

Dąbrowa Górnicza: szpital zawiesza oddział wewnętrzny i częściowo SOR. Fot. Archiwum (zdj. ilustracyjne)

Iwona Krupa, przewodnicząca rady społecznej szpitala, powiedziała, że dyrektor uzasadniał wniosek niemożliwością zabezpieczenia wymaganej obsady lekarskiej z uwagi na zwolnienie się z pracy lekarzy oddziału wewnętrznego oraz rozwiązanie umowy o pracę przez nowozatrudnionego ordynatora tego oddziału. Z tego powodu oraz z uwagi na nagłe zachorowania dwóch innych lekarzy nie ma możliwości zabezpieczenia funkcjonowania oddziału od 1 lutego.

Dodała, że nie podjęcie działań zmierzających do zaprzestania działalności oddziału wewnętrznego i częściowo SOR mogłoby stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Dąbrowy Górniczej

Dąbrowska placówka jest w coraz trudniejszej sytuacji, prywatyzuje się kolejne oddziały, a inne zawiesza z powodu braku personelu. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Szpital zamknął 2014 rok stratą finansową w wysokości około 3,8 mln zł - komentuje twojezaglebie.pl.

Czytaj: twojezaglebie. pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum