Dąbrowa Górnicza: szpital przejmie dwa sprywatyzowane oddziały

Autor: Twoje Zagłębie/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2017 10:07

Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej przejmie od spółki Perinatologia Śląska - na zasadzie cesji kontraktu z NFZ - oddział noworodkowy i położniczo-ginekologiczny. Prywatny podmiot obawia się utraty gwarancji finansowania w związku z wprowadzeniem tzw. sieci szpitali.

Dąbrowa Górnicza: szpital przejmie dwa sprywatyzowane oddziały
Prywatny podmiot obawia się utraty gwarancji finansowania w związku z wprowadzeniem tzw. sieci szpitali Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak tłumaczy Zbigniew Grzywnowicz, dyrektor ZCO w Dąbrowie Górniczej, szpital ma wstąpić w prawa i obowiązki podmiotu realizującego umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartej z publicznym płatnikiem. Dodaje, że taka procedura wymaga zgody dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, zmian w statucie ZCO i ponownej rejestracji komórek organizacyjnych.

Niezbędne zmiany mają się zakończyć do połowy sierpnia br.

Jak dowiedział się tygodnik Twoje Zagłębie, przyczyną rezygnacji z dalszego prowadzenia oddziałów przez Perinatologię Śląską są planowane zmiany systemowe w ochronie zdrowia i niepewność dotycząca funkcjonowania prywatnych, monoprofilowych podmiotów na rynku usług medycznych.

Spółka po wejściu w życie tzw. sieci prawdopodobnie znajdzie się poza systemem podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń. 

Przejmowane przez ZCO oddziały już należały do szpitala, ale w czerwcu 2015 r. zostały przejęte przez Perinatologię. Wcześniej szpital kilka razy je zawieszał z powodu braku możliwości zapewnienia pełnej obsady lekarskiej.

Więcej: www.twojezaglebie.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum