Dąbrowa Górnicza: szpital może stracić kontrakt na SOR

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2016 09:17

Nie ma porozumienia między władzami Śląskiego OW NFZ a dyrekcją ZCO Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej. W lecznicy kilka dni temu zamknięto oddział chorób wewnętrznych. Konsekwencją może być rozwiązanie umowy na oddział ratunkowy.

Odebranie kontraktu na SOR może pogrążyć finansowo dąbrowski szpital Fot. Archiwum RZ

Zgodnie z przepisami kontrakt na prowadzenie SOR mogą mieć szpitale, które mają także oddział chorób wewnętrznych. Gazeta Wyborcza zauważa, że odebranie kontraktu na SOR może pogrążyć finansowo dąbrowski szpital, który już i tak tonie w długach.

Interna ma największy kontrakt ze wszystkich tamtejszych oddziałów (pół miliona złotych miesięcznie). Kontrakt SOR, drugi co do wielkości, wynosi około 350 tys. zł na miesiąc. W sumie to jedna piąta wszystkich przychodów szpitala.

Powodem zamknięcia oddziału chorób wewnętrznych było odejście z pracy niemal wszystkich zatrudnionych tam lekarzy. Twierdzili, że dyrektor zmuszał ich, by codziennie w normalnych godzinach pracy opuszczali oddział i przyjmowali pacjentów zgłaszających się na SOR. Wtedy na internie zostawał często tylko jeden lekarz, który miał zajmować się 50 chorymi.

Czytaj: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum