Dąbrowa Górnicza: salowe wciąż okupują magistrat

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 10 września 2010 14:48

Pracownice firmy Aspen, utrzymującej czystość w Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej, nadal okupują budynek Urzędu Miasta. Spędziły w nim kolejną noc.

Dąbrowa Górnicza: salowe wciąż okupują magistrat
Jak podkreślają protestujące, mimo zaproszenia wysłanego do prezydenta miasta Dąbrowy Górniczej, Zbigniewa Podrazy, o podjęcie roli mediatora w sporze pomiędzy pracownicami a firmą Naprzód, nie znalazł on czasu na spotkanie, ani na odpowiedź.

– Firma Naprzód nie wykazuje już żadnego zainteresowania jakimikolwiek rozmowami. Wcześniej zgłoszono protestującym propozycję dwuletniej gwarancji pracy, ale bez żadnych szczegółów, na co protestujące nie wyraziły zgody. Są cały czas związane zawiadomieniem firmy Aspen, że zostały na tych samych warunkach jak dotychczas przekazane z dniem 11 września do firmy Naprzód – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca Solidarności w Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

W sobotę (11 września) wszystkie protestujące salowe mają zgłosić swoja gotowość do pracy o godz. 7.00 (zgodnie z zawiadomieniem otrzymanym od firmy Aspen) w firmie Naprzód, na terenie szpitala specjalistycznego.

Jak powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl Elżbieta Żuchowicz, na czas zgłaszania swojej gotowości do pracy ich protest będą kontynuować związkowcy Solidarności.

– W proteście wspiera nas wiele komisji Solidarności oraz mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, którzy przywożą nam np. napoje. Jednak nastroje wśród protestujących są coraz gorsze. Sytuacja staje się napięta. Wiele mówi się o zaostrzeniu protestu, a nawet o głodówce, ale na tę chwilę nie ma jeszcze żadnej decyzji w tej sprawie. Liczymy, że uda się tego uniknąć, usiąść do stołu i rozmawiać – stwierdza Żuchowicz.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum