Dąbrowa Górnicza: salowe okupują dach magistratu

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 08 września 2010 10:17

Protestując przeciw warunkom pracy u nowego pracodawcy, ok. 30 salowych ze Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej okupuje... dach dąbrowskiego Urzędu Miasta.

Dąbrowa Górnicza: salowe okupują dach magistratu
Jak podaje TVN24, kobiety zdecydowały się na protesty po nieudanych rozmowach związkowców z Urzędem Miasta, które odbyły się 7 września. Firma, która wygrała przetarg na sprzątanie placówki chce co prawda zatrudnić salowe na takich samych warunkach płacowych jak poprzednia firma zewnętrzna, ale na umowę na czas określony.

Zbigniew Grzywnowicz, p.o. dyrektora szpitala, wyjaśnia, że zaproponowane warunki pracy są wynikiem tego, że firma, która wygrała przetarg również ma umowę na czas określony – na 3 lata.

Zarówno dyrekcja szpitala, jak i organ założycielski – miasto Dąbrowa Górnicza podkreślają, że nie są stroną w tym sporze, gdyż szpital rozpisał jedynie przetarg na usługę sprzątania, a salowe są pracownikami firmy zewnętrznej.

Jak dowiedział się Rynek Zdrowia, obecnie w Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza trwa spotkanie przedstawicieli szpitalnych związkowców z Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności oraz dwóch firm – Aspen, która dotychczas zatrudniała salowe i Naprzód, która wygrała przetarg.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum