Dąbrowa Górnicza: salowe czekają na rozmowy

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 09 września 2010 12:49

Trzeci dzień trwa okupacja salki konferencyjnej Urzędu Miasta przez salowe pracujące w zewnętrznej firmie Aspen dla Szpitalu Specjalistycznym.

Dąbrowa Górnicza: salowe czekają na rozmowy
Kobiety, będące obecnie pracownikami firmy Aspen, domagają się gwarancji zatrudnienia w Spółdzielni Inwalidów Naprzód, która wygrała nowy przetarg na prace porządkowe w dąbrowskim szpitalu.

W 2004 r. przetarg na sprzątanie lecznicy wygrała zewnętrzna Aspen. Kilkudziesięcioosobowa grupa salowych w trybie przepisów Kodeksu pracy została wówczas przekazana do tej firmy. Podpisano porozumienie gwarantujące im pracę i płace.  Kolejny przetarg wygrał Naprzód, która, jak podkreślają związkowcy, odmawia przejęcia salowych na tych samych zasadach, czyli zatrudnienia ich na czas nieokreślony.

Protest salowych rozpoczął się 7 września 2010 r. O godz. 15 przybyły do Urzędu Miasta, by spotkać się z przedstawicielami firmy i miasta. Rozmowy zostały zerwane po tym, jak ze spotkania wyszedł przedstawiciel firmy Naprzód. Salowe otrzymały zapewnienie od Zbigniewa Grzywnowicza, p.o. dyrektora szpitala, że zaprosi on do rozmów prezesa Naprzodu. Do spotkania jednak nie doszło. 9 września nadal trwa okupacja urzędu.

– Chcemy skierować pismo do prezesa firmy z prośbą o natychmiastowe podjęcie negocjacji – mówi portalowi rynekzdrowia.pl mówi Elżbieta Żuchowicz z Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności.

Jak podało biuro prasowe Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, o godz. 13. w sali konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej odbędzie się konferencja prasowa z prezydentem Zbigniewem Podrazą. Podczas spotkania przedstawione zostanie oświadczenie w sprawie protestu w Urzędzie Miejskim pracowników firmy Aspen.

Aspen świadczy usługi dla szpitala do 10 września 2010 r. Od kolejnego dni usługi ma wykonywać Spółdzielnia Inwalidów Naprzód.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum