Dąbrowa Górnicza: salowe chcą gwarancji zatrudnienia

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 07 września 2010 12:41

Związkowcy domagają się gwarancji zachowania miejsc pracy dla 70 salowych ze Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej.

Dąbrowa Górnicza: salowe chcą gwarancji zatrudnienia
Jak informuje w komunikacie Śląsko-Dąbrowska Solidarność, zagrożone utratą pracy salowe mają 7 września spotkać się z przedstawicielami władz miasta i firmy, która wygrała przetarg na sprzątanie szpitala.

W 2004 r. przetarg na sprzątanie dąbrowskiej placówki rozstrzygnięto na korzyść firmy Aspen. Przeszło niej kilkadziesiąt salowych, podpisano też porozumienie gwarantujące pracę i płace.  Niedawno odbył się kolejny przetarg. Wygrała inna firma – Naprzód, ale ona odmawia przejęcia salowych na tym samych zasadach – informują w komunikacie związkowcy.

– To oznacza, że 70 salowych z dnia na dzień straci pracę – mówi Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca Solidarności w dąbrowskim szpitalu.

Związkowcy twierdzą, że obowiązkiem firmy jest przejęcie i zatrudnienie salowych. Skierowali sprawę do sądu o ustalenie pracodawcy dla salowych z dąbrowskiej placówki. Domagają się też interwencji ze strony władz miasta.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum