Dąbrowa Górnicza: nie będzie konkursów na pielęgniarki-koordynatorki

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2010 14:30

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego wycofał się z pomysłu organizowania wewnętrznego konkursu na stanowiska pielęgniarek-koordynatorek.

Reorganizacja miała polegać m. in. na zorganizowaniu wśród pracowników szpitala wewnętrznego konkursu na nowe stanowiska pielęgniarek- koordynatorek oddziałów szpitalnych. Zlikwidowane miało być stanowisko pielęgniarki naczelnej szpitala. Zastąpiłaby ją funkcja dyrektora ds. pielęgniarstwa.

16 lutego w Urzędzie Miasta Dąbrowy Górniczej miało się dojść do spotkania prezydenta miasta, dyrekcji lecznicy oraz przedstawicieli związków. Zostało odwołane na kilka godzin przed terminem.

– Otrzymaliśmy od prezydenta pismo informujące, że dyrektor wycofał decyzję o organizowaniu konkursu. Cieszymy się, bo kolejnym krokiem mogło być wprowadzenie kontraktów w naszej placówce, a od tego blisko już do redukcji zatrudnienia – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca szpitalnej NSZZ Solidarność.

Od chwili ogłoszenia koncepcji zmian, związki podkreślały, że dyrektorskie zarządzenie oraz projekt uchwały są niezgodne z ustawą o Zakładach Opieki Zdrowotnej oraz z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie zasad przeprowadzania konkursów na stanowiska pielęgniarskie.

– O odstąpienie od tych działań apelowała też Mariola Bartusek, przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach. Posiłkując się opinią prawną, wezwała dyrektora Zbigniewa Grzywnowicza do unieważnienia konkursu.
Bezskutecznie. Przygotowania do konkursu trwały nadal. Niestety dyrektor przedstawia nam tylko swoje decyzje, bez merytorycznej oceny i bez dyskusji – podkreśla przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum