Dąbrowa Górnicza: na oddziale tylko jeden lekarz - NFZ będzie kontrolował

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 lipca 2014 20:48

Na oddziale noworodkowym w Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej pracuje na stałe tylko jedna lekarka. Jej absencja chorobowa spowodowała zamknięcie oddziału. Przyjęcia wznowiono. NFZ chce jednak przeprowadzić kontrolę.

O tym, że na 20-łóżkowym oddziale noworodkowym w Dąbrowie pracuje za mało lekarzy, alarmowali już w listopadzie zeszłego roku związkowcy działający w szpitalu.

W dokumencie, który przedstawili prezydentowi miasta Zbigniewowi Podrazie, zwracali uwagę, że tylko ordynatorka pracuje na pełny etat. Poza nią jest trzech lekarzy na kontraktach, którzy mają po trzy, cztery dyżury w miesiącu. W pozostałe dni na oddziale popołudniami i w nocy nie ma żadnego neonatologa.

Ordynatorka zachorowała i będzie na zwolnieniu chorobowym do 18 lipca. Porodówkę trzeba było w zeszłym tygodniu zamknąć, bo dodatkowo jeden z lekarzy kontraktowych jest na urlopie. Wstrzymanie przyjęć na jakiś oddział zdarza się, ale należy o tym zawiadomić NFZ. Jednak NFZ żadnych informacji nie otrzymał.

Przyjęcia wznowiono w poniedziałek (14 lipca). Ale NFZ i tak zapowiada kontrolę. Jak poinformowała Małgorzata Doros, rzeczniczka śląskiego NFZ , kontrola będzie dotyczyć prawidłowej realizacji świadczeń w szpitalu.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum