Dąbrowa Górnicza: możliwości mediacyjne miasta wyczerpały się

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 09 września 2010 14:11

W wydanym 9 września oświadczeniu w sprawie protestu pracowników firmy Aspen w UM prezydent miasta stwierdza, że możliwości mediacyjne władz wyczerpały się.

Dąbrowa Górnicza: możliwości mediacyjne miasta wyczerpały się

O g. 13 podczas konferencji w Szpitalu Specjalistycznym Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej wygłosił oświadczenie, w którym przypomniał przebieg protestu pracowników firmy Aspen w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

Jak zapewnił Podraza, Zbigniew Grzywnowicz, p.o. dyrektora lecznicy 8 września ok. g. 18 przekazał protestującym „zapewnienie, że firma Naprzód zatrudni wszystkich pozostałych 37 pracowników firmy Aspen na dotychczasowych warunkach płacowych, w tym samym miejscu, co uprzednio, ale na podstawie umowy o pracę na czas określony”.

Jednocześnie przedstawiciele zarządu firmy Naprzód poinformowali, że dziś od g. 10 czekają na pracowników firmy Aspen z gotowymi do podpisania umowami. Spółdzielnia Inwalidów Naprzód od 11 września przejmuje zadania związane ze sprzątaniem dąbrowskiego szpitala, w którym jest 470 łóżek.

Wygłaszając oświadczenie prezydent Podraza podkreślił, że:

– Z tego, co wiem, większość okupujących Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej pracowników firmy Aspen nie zdecydowała się na podjęcie pracy na warunkach zaproponowanych przez firmę Naprzód, wybierając trwanie w proteście.

Uważa, że protestujący znaleźli się w beznadziejnej sytuacji:

– Nie mogą nadal pracować na swoich stanowiskach, dlatego że ich dotychczasowy pracodawca przestaje świadczyć usługi na rzecz dąbrowskiego szpitala, a z firmą, która te usługi będzie wykonywać, nie chcieli zawrzeć umowy.

Możliwości mediacyjne władz Dąbrowy Górniczej uznał za wyczerpane, głównie ze względu na upór związkowców z dąbrowskiego szpitala.

– Dalsze kontynuowanie rozmów z prywatnymi firmami zostawiam szpitalnym związkowcom, którzy ten protest wywołali, doprowadzili do jego eskalacji i – do beznadziejnego w mojej ocenie – finału. Bo co muszę podkreślić od 11 września 2010 r. na rzecz naszego szpitala będzie wykonywała usługi firma, która musi zatrudnić do utrzymania czystości tyle samo osób, ile pracowało tu dotychczas – powiedział Podraza.

Jednocześnie poinformował, że władze miasta są przygotowane do kontynuowania przez związkowców i pracowników firmy Aspen okupacji dąbrowskiego Urzędu Miejskiego. Także w przypadku zapowiadanej przez związkowców, dalszej eskalacji protestu i przekształcenie go w protest głodowy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum