Dąbrowa Górnicza: ginekologia i położnictwo ponownie w strukturze szpitala

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 22 lipca 2017 16:23

Spółka Perinatologia Śląska zawiesiła działalność swojego oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu w Dąbrowie Górniczej. Oddział ponownie będzie więc funkcjonował w strukturach szpitala.

Dąbrowa Górnicza: ginekologia i położnictwo ponownie w strukturze szpitala
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Dwa lata temu doszło do prywatyzacji tego oddziału. Wygrała spółka Perinatologia Śląska prof. Krzysztofa Sodowskiego. Niestety, profesor powiadomił ostatnio NFZ, że zawiesza działalność oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej - przypomina Dziennik Zachodni.

Oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny wrócą więc w struktury Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej. Uprawomocniła się uchwała Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej w tej sprawie.

- Uchwała Rady Miejskiej, zezwalająca na rozszerzenie działalności szpitala o oddział ginekologiczno-położniczy, stała się prawomocna 20 lipca i od tego dnia dyrektor szpitala mógł rozpocząć procedurę ponownego włączenia oddziału w struktury szpitala - mówi Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum