Dąbrowa Górnicza: będą protestować w obronie laryngologii

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 03 października 2009 14:00

Personel oddziału laryngologicznego Szpitala Specjalistycznego im. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej nie kryje zaskoczenia i oburzenia pomysłem jego likwidacji.

Dąbrowa Górnicza: będą protestować w obronie laryngologii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

List intencyjny, jaki w czwartek (1 października) podpisały władze Dąbrowy Górniczej i powiatu będzińskiego, przewiduje że specjalistyczne świadczenia zdrowotne z zakresu laryngologii realizowane będą przez Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie, a z zakresu okulistyki przez Szpital Specjalistyczny im. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej

Realizacja porozumienia zawartego w liście oznacza likwidacje oddziału.

– Jesteśmy zaskoczeni takim pomysłem. Nikt nas o tym nie informował. Cały czas zapewniano nas, że nie ma mowy o likwidacji – mówi Ewa Boryka, przewodnicząca Związku Lekarzy w dąbrowskim szpitalu.

Oddział zajmuje dwie sale z ośmioma łóżkami i dzieli dyżurkę lekarską z oddziałem ginekologii. Niedawno wizytowali go dąbrowscy radni..

Ordynator laryngologii Mariusz Oleksiak komentować sprawy nie chce, dopóki nie porozmawia z dyrekcją szpitala. Podkreśla jednak, że oddział nie przynosi strat, są tu wykonywane naprawdę skomplikowane zabiegi, a w kolejce czeka już 130 pacjentów.

– Oddział wychodzi na plus. Terminy zabiegów mamy już na styczeń. I teraz taka informacja. Nie mamy pojęcia co z nami będzie, z naszymi miejscami pracy – mówi lekarz Aleksander Stankowski.

Na oddziale poza ordynatorem pracuje jeszcze czterech lekarzy i dziewięć pielęgniarek. Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy zapewnił, że na razie żadne decyzje nie są zobowiązujące, bo muszą zostać przedyskutowane przez radnych miejskich i powiatowych oraz radę społeczną szpitala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze