Dąbrowa Białostocka: szpital już bez chirurgii

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2013 13:28

Przestał działać oddział chirurgiczny w SPZOZ w Dąbrowie Białostockiej. Jego likwidacja jest jednym z elementów programu naprawczego, jaki wdraża w placówce dyrekcja. Teraz chorzy będą musieli jeździć na operacje do Sokółki, Augustowa czy Białegostoku.

Dąbrowa Białostocka: szpital już bez chirurgii
W lutym dyrekcja szpitala w Dąbrowie Białostockiej wysłał do zakładowych związków zawodowych pismo informujące o koniecznych działaniach oszczędnościowych: likwidacji chirurgii i bloku operacyjnego, a także pralni i służby pomocniczej. Taki ruch oznacza też zwolnienie ok. 30 osób ze 150-osobowej załogi.

Te plany nie spotkały się z aprobatą związków zawodowych, a także Rady Społecznej szpitala. Ale mimo protestów, weszły w życie. Terminy wypowiedzeń umów biegnie, a od 8 maja nie ma już chirurgii w szpitalu.

Oddział chirurgiczny w Dąbrowie Białostockiej działał od pewnego czasu w trybie hospitalizacji planowej. Część pacjentów nadal będzie mogła być leczona w dąbrowskim szpitalu, na działającym tam oddziale chorób wewnętrznych o ile tak zdecydują względy medyczne. Umowa z NFZ pozwala bowiem wykonywać niektóre procedury również na oddziale internistycznym.

Więcej: www.wspolczesna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum