Czy plan naprawczy dla szpitala w Rypinie jest realny?

Autor: rypin-cry.pl/Rynek Zdrowia • • 29 listopada 2019 11:53

Zadłużenie SP ZOZ im. Franciszka Dłutka w Rypinie (Kujawsko-Pomorskie) z każdym miesiącem wzrasta. Trwa praca nad strategią naprawienia finansów szpitala.

Czy plan naprawczy dla szpitala w Rypinie jest realny?
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Sytuacja szpitala jest trudna i wymaga podjęcia radykalnych działań. Po kontroli, która wykazała nieprawidłowości m. in. w rachunkowości i sprawozdawczości, we wrześniu 2018 r. nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora szpitala i głównego księgowego. Opracowano plan naprawczy. Jednym z jego założeń jest m. in. wzrost wartości kontraktu z NFZ, z każdym rokiem o 15 proc. Szansą mają być też medyczne usługi komercyjne świadczone poza kolejką.

Plan naprawczy został oceniony przez członków Komisji Zdrowia jako „życzeniowy”. Zdaniem części radnych, zainteresowanie płatnymi świadczeniami będzie niewielkie. Mowa była również o wysokich zarobkach lekarzy zatrudnionych w rypińskiej placówce.

SPZOZ w Rypinie ma też  problemy kadrowe. Największe braki są na oddziale dziecięcym, z tego powodu w okresie świąteczno-noworocznym trzeba będzie zawiesić funkcjonowanie oddziału. 

Plan naprawy zakłada współpracę z innymi szpitalami i jednostkami w sąsiedztwie i przyjęcie strategii specjalizacji szpitali w Rypinie, Brodnicy i Lipnie. Specjalizacja taka spowodowałaby poprawę wyniku finansowego placówki.

Więcej: rypin-cry.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum