Czy dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zostanie odwołana?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2018 13:45

Rada społeczna Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie podjęła decyzję o złożeniu wniosku do rektora UJ o odwołanie Barbary Bulanowskiej ze stanowiska dyrektora. Wniosek ma wpłynąć do rektora we wtorek (27 marca).

Czy Barbara Bulanowski zostanie odwołana ze stanowiska dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie? Fot. PTWP

Plan finansowy i pomysły na funkcjonowanie Szpitala Uniwersyteckiego złożone na początku roku przez dyrektor Bulanowską nie znalazły akceptacji u rady społecznej lecznicy. W efekcie podjęto decyzję o złożeniu wniosku do organu zarządzającego szpitalem (Uniwersytet Jagielloński) o odwołanie Bulanowskiej - podaje Gazeta Wyborcza.

Decyzję w tej sprawie podjąć ma prorektor UJ do spraw Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki. Jeśli zaakceptuje wniosek, szpital będzie musiał przeprowadzić konkurs na nowego dyrektora, a ten kto go wygra, będzie m.in. odpowiadał za proces przenosin Szpitala Uniwersyteckiego do nowych budynków budowanych w Prokocimiu.

Bulanowska objęła stanowisko dyrektora szpitala po wygranym w konkursie w 2015 roku. Była kojarzona ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej - ocenia GW.

Więcej: krakow.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum