Czy do przemyskich szpitali będą przyjeżdżać chorzy z całego Podkarpackiego?

Autor: Nowiny24.pl/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2017 08:45

Od kilku miesięcy trwa reorganizacja przemyskiej ochrony zdrowia. Najważniejsze to połączenie dwóch szpitali i jednostki Obwodu Lecznictwa Kolejowego w jedną instytucję. Dyrektor przemyskich szpitali liczy, że wkrótce do Przemyśla na leczenie będą przyjeżdżać pacjenci z innych miast województwa podkarpackiego.

Czy do przemyskich szpitali będą przyjeżdżać chorzy z całego Podkarpackiego?
Wkrótce do Przemyśla na leczenie będą przyjeżdżać pacjenci z innych miast województwa podkarpackiego - uważa Piotr Ciompa, dyrektor przemyskich szpitali. Fot. Archiwum

Piotr Ciompa, dyrektor przemyskich szpitali wojewódzkich na łamach nowiny24.pl wskazuje, że zmiany na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Przemyślu były kontrowersyjne. Tymczasem od 1 marca oddział będzie rozliczany według podwyższonego stopnia referencyjności. Pozwoli to, przy tej samej liczbie pacjentów, korzystniej rozliczać wykonane procedury.

Szef szpitali twierdzi, że podobnie jest z oddziałem okulistyki, który również przeszedł zmiany. Zostali zatrudnieni wysokiej klasy specjaliści, a szpital kupił nowoczesną aparaturę, m.in. witrektom z laserem do operacji siatkówki, funduskamerę - angiograf fluoresceinowy, do fotografii dna oka lub tęczówki, tomograf optyczny siatkówki oka do diagnostyki schorzeń i biometr optyczny do wszczepu soczewek wieloogniskowych.

Od połowy października robione są pierwsze w Przemyślu operacje witrektomii.

Więcej: www.nowiny24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum