Człuchów: szpital ma nowego dyrektora

Autor: Dziennik Bałtycki, JW/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2020 10:33

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Człuchowie (Pomorskie) ma nowego dyrektora. Został nim Janusz Boniecki, który - według starosty człuchowskiego - był jedyną osobą z tak dużym doświadczeniem w zarządzaniu szpitalami.

Na zdj. Janusz Boniecki. Fot. PTWP

Janusz Boniecki od 2016 r. był prezesem Szpitala w Ostródzie SA. W październiku 2019 r. został jednak odwołany przez radę nadzorczą ze względu na „wyczerpanie formuły współpracy”. Wcześniej był m.in. prezesem Spółki Szpitale Tczewskie i prezesem zarządu Szpitali Wojewódzkich w Gdyni.

Aleksander Gappa, starosta człuchowski, twierdzi, że rozważano kilka kandydatur na szefa SP ZOZ w Człuchowie. Wybrano jednak Bonieckiego, bo jest "w ocenie wielu osób znakomitym ekonomistą, organizatorem i zarządzającym" - czytamy w Dzienniku Bałtyckim.

Człuchowska lecznica zatrudnia 300 osób. W szpitalu funkcjonują oddziały: chorób wewnętrznych, dziecięcy, neonatologiczny, chirurgiczny ogólny, anestezjologii i intensywnej terapii, ginekologiczno-położniczy i psychiatryczny. Są też: dział pomocy doraźnej, dział rehabilitacji, hospicjum, ZOL, POZ oraz 18 poradni specjalistycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum