Częstochowa: związkowcy ogłaszają pogotowie protestacyjne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 października 2009 18:43

Jak poinformował Robert Gonera, rzecznik częstochowskiej

Przystąpili też do Międzyregionalnego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego NSZZ "Solidarność" Województwa Śląskiego, którego zadaniem będzie koordynowanie i organizowanie akcji protestacyjnych, a ostateczności strajku.

Podczas Rady Sekcji Regionalnej Służby Zdrowia NSZZ „Solidarność" Regionu Częstochowskiego ustalili, że żądają „podjęcia przez Ministerstwo Zdrowia oraz Finansów natychmiastowych działań zmierzających do zmiany planu finansowego NFZ w roku 2010 oraz przekazania dodatkowych środków finansowych do śląskiego oddziału wojewódzkiego NFZ za świadczenia, które nie zostały uwzględnione w planie finansowym na rok 2009, m.in. na finansowanie procedur wysokospecjalistycznych i refundację leków”.

Jak poinformował PAP, ich głos to odpowiedź na pogarszającą się – ich zdaniem – sytuację finansową zakładów opieki zdrowotnej woj. śląskiego, spowodowaną „brakiem możliwości pełnego kontraktowania istotnych, nawet ratujących życie, świadczeń zdrowotnych” w roku 2009 i 2010.

Plan finansowy NFZ na 2010 rok jest obecnie opracowywany, nie został jeszcze zatwierdzony przez szefów resortów zdrowia i finansów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum