Częstochowa: związkowcy nie ufają dyrektorowi szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 września 2010 21:21

Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, zrzeszeni we wszystkich działających tam związkach zawodowych, zgłosili marszałkowi województwa wotum nieufności wobec dyrektora Kazimierza Pankiewicza.

Uzasadnienie jest długie - cała lista zarzutów pracowników pod adresem dyrektora. Najwięcej emocji budzi likwidacja stanowisk zastępcy ordynatora.

Zwolnienia to kolejny obszar sporów. Dyrektor miał zmniejszyć administrację o 58 etatów, ale – zdaniem związków od marca – administracja zmniejszyła się o 9,5 etatu, natomiast utworzono stanowiska kierownicze dla czterech osób – informuje Gazeta Wyborcza.

Istotna jest też sprawa ustawowego wzrostu wynagrodzeń; przepisy mówią, że jeśli szpitalowi z roku na rok zwiększy się kontrakt, to 40 proc. wartości tego wzrostu dyrekcja musi przekazać na podwyżki płac - po uzgodnieniu ze związkami. Związki natomiast twierdzą, że szpital zalega z tymi pieniędzmi od 2008 roku i w sądzie domagają się kwoty niemal 8 mln zł do podziału między pracowników.

Więcej: www.czestochowa.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum