Częstochowa: w Centrum Medycznym AMICUS trwa strajk okupacyjny

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 09 września 2015 09:02

W środę (9 września) pracownicy Centrum Medycznego Amicus w Częstochowie rozpoczęli okupację pomieszczeń administracyjnych zajmowanych przez zarząd.

Częstochowa: w Centrum Medycznym AMICUS trwa strajk okupacyjny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak przekazali w informacji da prasy, decyzja o proteście zapadła po tym jak prezes Regionalnego Funduszu Gospodarczego Agnieszka Celińska na spotkaniu poinformowała, że obecna prezes Amicusa - Renata Materka zostanie odwołana ze swojej funkcji z powodu utraty zaufania właściciela, czyli Skarbu Państwa.

Trzy dni wcześniej (5.09.2015r.) Renata Materka podpisała porozumienie ze związkami zawodowymi i radą pracowników skutkujące odwołaniem sprzedaży spółki Amicus oraz zobowiązaniem do negocjacji pakietu gwarancji pracowniczych, który miał się znaleźć w nowych warunkach sprzedaży przedsiębiorstwa.

Pracownicy twierdzą „… tylko raz w 2012r. pozwoliliśmy na rządy prezesa przyniesionego w teczce. Doprowadziły one do skraju bankructwa nasz zakład pracy. Drugi raz na to nie pozwolimy”.

Protestujący zapowiadają, że podejmą decyzję o rozpoczęci strajku głodowego, "jeżeli do piątku (11 września) nie będzie decyzji o spotkaniu w Ministerstwie Skarbu i u Wojewody Śląskiego".

NZOZ CM Amicus rozpoczął działalność medyczną 1 października 1999 r. Spółka powstała na bazie zakładowej przychodni zdrowia Huty Częstochowa. Jak podaje spółka na swojej stronie internetowej, placówkę wskazuje jako miejsce udzielania świadczeń w ramach podstawowej opieki zdrowotnej ponad 8 tysięcy pacjentów. Na stosunkowo rozdrobnionym rynku częstochowskim placówka ze swoim potencjałem medycznym plasuje się w grupie liczących się jednostek lecznictwa ambulatoryjnego. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum