Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 12-04-2011 09:39

Częstochowa: trwa łączenie oddziałów, będą oszczędności

Dyrektor Kazimierz Pankiewicz podsumował w wywiadzie dla Gazety Wyborczej pierwszy rok wspólnej działalności połączonych lecznic: Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. prof. Witolda Orłowskiego i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

Dyrektor uspokaja pacjentów zaniepokojonych brakiem kontraktu dla dużej poradni nefrologicznej w szpitalu na Parkitce (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny) i zakontraktowaniem przez NFZ niewielkiej poradni w szpitalu na Tysiącleciu (szpital im. prof. W. Orłowskiego). Wyjaśnia, że poradnię z Tysiąclecia przeniesiono na Parkitkę. Szpital ma obietnicę Funduszu, że kontrakt zostanie uzupełniony tak, by wystarczył dla pacjentów obu połączonych poradni.

Kazimierz Pankiewicz przypomina także, że połączono oddziały okulistyczne i zapowiada przeprowadzkę oddziałów ginekologicznego i położniczego. Dyrektor ocenia, że połączenie tych oddziałów przyniesie placówce siedmiocyfrowe oszczędności, a po zakończeniu procesu łączenia oddziałów lecznica rozpocznie starania o uzyskanie III stopnia referencyjności.

Więcej: www.gazeta.pl