Dziennik Zachodni, KL/Rynek Zdrowia | 31-01-2011 11:12

Częstochowa: szpital wojewódzki rozszerza zakres świadczeń

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny planuje uruchomienie w br. trzech nowych oddziałów: hematologii, rehabilitacyjnego dla pacjentów po zawałach serca oraz zakładu dla przewlekle wentylowanych.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny powstał w ub. r. z połączenia szpitali na Parkitce (dawniej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny) i Tysiącleciu (dawniej Wojewódzki Szpital Zespolony). Konsolidacja szpitali pomogła zmniejszyć zadłużenie lecznic o około 12 mln zl.

Organem założycielskim szpitala jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Jak mówi portalowi rynekzdrowia.pl Aleksandra Marzyńska, rzecznik UMWŚ, samorząd obserwując pozytywne efekty wynikające z połączenia placówek zamierza rozszerzyć ofertę świadczonych tu usług medycznych.

W br. w lecznicy planowane jest uruchomienie oddziału hematologicznego. Powstanie on w dawnym szpitalu na Parktice.

– Lekarze szkolą się już na Śląsku. Zostanie także utworzony zakład opiekuńczo-leczniczy w szpitalu na Tysiącleciu dla chorych  wentylowanych – zaznacza Marzyńska.

Trzeci nowy oddział działający w ramach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, jaki wkrótce powstanie w mieście, to oddział rehabilitacji dla pacjentów po zawałach serca. Jego otwarcie ma odblokować miejsca na oddziale intensywnej opieki medycznej.