Częstochowa: stery szpitala specjalistycznego przejął nowy dyrektor

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 października 2017 11:15

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie od 1 października br. ma nowego dyrektora. Został nim Dariusz Kaczmarek, neurolog po Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, były szef Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dr. Emila Cyrana w Lublińcu.

Częstochowa: stery szpitala specjalistycznego przejął nowy dyrektor
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przez pół roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nie miał obsadzonego wakatu dyrektora. Po odwołaniu z funkcji Barbary Magnuszewskiej-Pankiewicz obowiązki dyrektora pełnił Janusz Kapustecki. 1 października stanowisko objął Dariusz Kaczmarek. Wygrał konkurs, pokonując dwóch kontrkandydatów - pisze Gazeta Wyborcza.

Nowy dyrektor jest specjalistą neurologiem. Ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracował w jednostkach ochrony zdrowia podległych MON, kierował szpitalem neuropsychiatrycznym w Lublińcu, był też zastępcą dyrektora wydziału służb mundurowych w NFZ w Katowicach.

Śląski urząd marszałkowski, który mianował Dariusza Kaczmarka na dyrektora, nie ukrywa, że szczególnie liczy na wykorzystanie jego wiedzy i doświadczeń z pracy na stanowisku wicedyrektora NFZ. 

Więcej: www.czestochowa.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze