×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Częstochowa: sprzedadzą jeden szpital, by ratować inny?

Autor: Gazeta Częstochowska/Rynek Zdrowia04 stycznia 2018 12:29

Radni przyjęli plan naprawczy SP ZOZ Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, który zakłada sprzedaż budynku przy ul. Mickiewicza i inwestycje w obiekt przy ul. Mirowskiej. ZOZ, w skład którego wchodzą trzy szpitale, ma obecnie ponad 60 mln zł długu.

Częstochowa: sprzedadzą jeden szpital, by ratować inny?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Plan naprawczy zakłada rozbudowę lecznicy przy ul. Mirowskiej i sprzedaż budynku szpitalnego przy ul. Mickiewicza. Planowane inwestycje szacowane są na 70-80 mln zł.

Szpital miejski, mimo corocznych kilkumilionowych dotacji z budżetu miasta, wciąż jest wysoko zadłużony - obecnie to "grubo ponad 60 milionów złotych" - przypomina Gazeta Częstochowska i dodaje, że na złą sytuaję składają się zbyt niskie kontrakty, niepłacone nadwykonania czy konieczność inwestycji w przestarzałą infrastrukturę.

Najnowszy program naprawczy szpitala jest jednak kontrowersyjny, ponieważ rodzą się obawy, że niektóre oddziały (m.in. Regionalne Centrum Chorób Serca i Naczyń im. Polonii Świata) funkcjonujące w szpitalu przy ul. Mickiewicza mogą zostać zlikwidowane.

Dyrektor MSzZ Wojciech Konieczny liczy, że znaczną część pieniędzy uda się zdobyć z Unii, a obligatoryjny wkład własny (co najmniej ok. 20 proc.) pozyska właśnie ze sprzedaży wspomnianego obiektu.

Będzie to już trzecia próba znalezienia nowego właściciela. Wcześniej budynek, który wymaga kapitalnego remontu, wyceniano na 18 mln zł.

Więcej: www.gazetacz.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze