×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Częstochowa: spór o skład komisji konkursowej

Autor: Gazeta Wyborcza,PM/Rynek Zdrowia27 stycznia 2011 11:00

Dotychczasowa ordynator Oddziału Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie podważa bezstronność komisji konkursowej, która wybiera nowego szefa tego oddziału.

Częstochowa: spór o skład komisji konkursowej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dotychczasowa ordynator oddziału startuje w konkursie na nowego szefa jednostki. Oprócz niej o stanowisko stara się trzech lekarzy.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, jeden z kontrkandydatów dotychczasowego ordynatora pracuje w tej samej przychodni, co dwie osoby wchodzące w skład komisji konkursowej.

W tej sytuacji lekarka, wątpiąc w bezstronność komisji konkursowej, wysłała do dyrekcji szpitala wniosek o dokonanie zmiany w składzie komisji konkursowej.

Dyrekcja szpitala po zapoznaniu się z opinią prawników wniosek odrzuciła, wskazując m.in., że skład komisji konkursowej ustala Okręgowa Izba Lekarska.

Dyrektor odrzucił wniosek jako bezzasadny potwierdza portalowi rynekzdrowia.pl Magdalena Sikora, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

Kopię wniosku o zmianę składu komisji, lekarka przekazała również do Urzędu Marszałkowskiego i Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie, która jednak nie uwzględniła go. Komisja konkursowa zebrała się w pierwotnym składzie.

Konkurs trwa w tej chwili. Prawo do odwołania się od wyników konkursu przysługuje osobom biorącym udział w konkursie, ale już po jego zakończeniu mówi rzeczniczka szpitala.

Więcej: Gazeta Wyborcza

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze