Częstochowa: pracownicy przychodni rozpoczynają strajk głodowy

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 14 września 2015 13:59

We wtorek, 15 września o godzinie 8.00 w Centrum Medycznym Amicus w Częstochowie pierwsze dwie pracownice przychodni rozpoczną głodówkę. Protestujący zapowiadają, że jeśli Minister Skarbu, jako właściciel przychodni nie spotka się z nimi i nie podejmie decyzji rozwiązujących konflikt, to kolejne osoby przyłączą się do strajku głodowego.

Częstochowa: pracownicy przychodni rozpoczynają strajk głodowy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Protest rozpoczął się po tym jak prezes Regionalnego Funduszu Gospodarczego na spotkaniu poinformowała, że obecna prezes Amicusa, Renata Materka zostanie odwołana z tej funkcji z powodu utraty zaufania właściciela, czyli Skarbu Państwa.

Wcześniej Renata Materka podpisała porozumienie ze związkami zawodowymi i Radą Pracowników skutkujące odwołaniem sprzedaży spółki Amicus oraz zobowiązaniem do negocjacji pakietu gwarancji pracowniczych, który miał się znaleźć w nowych warunkach sprzedaży przedsiębiorstwa.

Na budynku przychodni zawisły też zaproszenia na pikietę, która odbędzie się w czwartek (17 września) pod biurem poselskim wiceminister finansów Izabeli Leszczyny w Częstochowie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze