Częstochowa: ponad 2 mln zł dla miejskiego szpitala na pokrycie długów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2018 10:30

Radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie i pokryli jedną trzecią jego straty. Dyskutowali też o nagrodzie dla dyrektora placówki, o którego odwołanie wnioskowali wiceprezydent i rada społeczna szpitala.

Częstochowscy radni zdecydowali o pokryciu jednej trzeciej straty szpitala miejskiego, czyli 2,2 mln zł z 6,4 mln zł. Fot. PTWP

Jak podaje Gazeta Wyborcza, radni zdecydowali o pokryciu jednej trzeciej straty placówki, czyli 2,2 mln zł z 6,4 mln zł. To dług, który ciągnie się za szpitalem od lat. Pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone w tegorocznym budżecie miasta.

Choć zdania rady społecznej szpitala, co do sprawozdania finansowego były podzielone, to dostało ono pozytywną ocenę. Nie obyło się jednak bez zastrzeżeń. Do kilku z nich odniósł się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, którego zdaniem szpital jest tak kontrolowany, jak żadna inna miejska jednostka.

Nie odpowiedział natomiast wprost na pytanie, co z dyrektorem placówki. Ostatecznie sprawozdanie i pokrycie straty szpitala przegłosowano 15 głosami do 12 wstrzymujących się.

Czytaj więcej: www.czestochowa.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum