Częstochowa: pogarsza się sytuacja szpitala wojewódzkiego, placówka odwołuje zabiegi

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2019 14:09

Sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie, który podlega marszałkowi, staje się coraz trudniejsza. Pieniędzy brakuje nie tyko dla lekarzy i na leki dla pacjentów, ale nawet na planowe zabiegi.

Częstochowa: pogarsza się sytuacja szpitala wojewódzkiego, placówka odwołuje zabiegi
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie. Fot. Archiwum

Częstochowski szpital ma olbrzymie zadłużenie. Jego zobowiązania sięgają ok. 60 mln zł. Sytuacja jest tak dramatyczna, że dyrekcja placówki na sześciu oddziałach, w tym onkologicznym, zamierza odwoływać zabiegi - podaje Gazeta Wyborcza.

Do wymiany dyrektorów dochodzi dość często. Ostatnio w stycznia 2019 r, został odwołany dyrektor, jego miejsce zajęła Bogusława Miłkowska, pełniąca funkcję p.o. dyrektora do czasu wyłonienia w konkursie nowego zarządzającego placówką.

Pracownicy i część lokalnych decydentów sprzeciwiali się takim zmianom, stojąc na stanowisku, że do zarządzania tak dużym szpitalem potrzebny jest dyrektor z ogromnym doświadczeniem, którego Miłkowska nie miała.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 3 czerwca komisja konkursowa rekomendowała na stanowisko dyrektora Zbigniewa Bajkowskiego, który od niedawna jest zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych szpitala. Pracownicy uważają, że także i ten wybór to katastrofa dla placówki. Już w ubiegłym miesiącu 11 działających w szpitalu związków wyraziło w stosunku do Bajkowskiego wotum nieufności.

Nie wiadomo, kto obejmie zarządzanie lecznicą. Urząd Marszałkowski oficjalnie jeszcze nie poinformował o swoich decyzjach.

Więcej: czestochowa.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum